Çanakkale Kutlu İnşaat yine bir ilke imza atarak, Barbaros Hayrettin Paşa Evleri ile Çanakkale’nin ilk kentsel dönüşüm projesini hayata geçirmiştir. Çanakkale’de 300’den fazla maliki bulunan 54 Evler Sitesi sakinlerinin Çanakkale Kutlu İnşaat adına duyduğu güven sayesinde, bir ay gibi kısa bir sürede anlaşma sağlanarak, çalışmalar başlamıştır. Deprem tehlikesi olan konutlar yıkılarak yerine; 17.500 metrekare kapalı alan üzerine deprem yönetmeliğine uygun, sosyal tesisli, çarşı konseptli, modern ve lüks bir site yapılandırılmış ve 2014 yılında sahiplerine teslim edilmiştir. Çanakkale Kutlu İnşaat’ın yapıdan çok insana değer verdiği her projesinde olduğu gibi Barbaros Hayrettin Paşa Evleri’nde de nefes alan, ferah ev konsepti ile kaliteli bir yaşam alanı sağlanmıştır. 

Çanakkale’de prestijli ve güvenli yapılara imza atan Kutlu İnşaat, öğrencilere evlerindeki konforu sunma amacıyla; son yönetmeliklere uygun, standartları belirleyen öğrenci yurdu projesini hayata geçirmiştir. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi kampüsü içerisinde bulunan 17 dönüm arsa üzerinde inşaası tamamlanan yurt, öğrencilere fakülte, avm, hastane gibi şehir noktalarına ulaşım kolaylığı sağlarken, şehrin tepe noktasında oluşuyla da eşsiz bir manzaraya sahiptir. 35.000 metrekare kapalı alana sahip 2336 kişilik öğrenci yurdu, sosyal donatılarla donatılmış ve öğrencilerin konforu düşünülerek tasarlanmıştır. Öğrencilerin kullanımı için en ufak ayrıntılar düşünülerek projelendirilen yurt, son kalite ekipmanlar ve modern çizgiler birleştirilerek yapılmıştır. Öğrenci yurdu 2017 yılında teslim edilmiş ve öğrencilerin kullanımına açılmıştır.

Nefes alan ev söylemiyle projelendirilen Park Palace Esenler, Esenler mahallesi 60 metrelik yolun tam merkezinde, 70 dönümlük park alanının karşısında konumlanır; böylelikle sizlere, yeşillik içerisinde ferah ve estetik bir yaşam alanı sunar.  4000 metrekare alan üzerine kurulmuş, 40 adet 3+1 daireden, 3520 metrekare yeşil alandan ve açık otoparktan oluşur. Sizin konforunuz ön planda tutularak tasarlanan projemizde, her daireye ait depolama alanı, kapalı ve açık otopark, misafir otoparkı ve 7/24 kayıt yapan güvenlik kameraları mevcuttur. Daire içlerinde TSE ve CE standartlarına uygun teknik ekipman kullanılmış olup, daire içi duvarları ses yalıtımına uygun tasarlanarak her türlü ihtiyacınız düşünülmüştür. Hayatın içerisinde, yeşil alan özgürlüğü sunan Park Palace Esenler’in yapı taşıyıcı sistemi son deprem yönetmeliğine uygun tasarlanmıştır.