top of page
  • Yazarın fotoğrafıElif Karamehmet

Çanakkale Kutlu İnşaat’ın İlk Önceliği Güvenlik
Hepimiz yaşamımız için konforlu bir eve ihtiyaç duyarız. Oturulacak evi seçerken; evin konumu, iç tasarımı veya manzarası gibi unsurlar vereceğimiz kararlarda baskın olur. Daha geniş, ışık alan veya modern mutfak dolapları içinde yaşam kurmanın hayalini kurdururken, aslında dikkat etmemiz gereken en önemli unsur ise yaşayacağımız yapını güvenli ve sağlam olmasıdır. Son zamanlarda adından özellikle söz ettiren doğal afetlerle birlikte deprem tehlikesi yaşanan elim olaylarla birlikte yapılarda önem sağlayan başlıca nokta olmuştur. Depreme dayanıklı sağlam yapılmış, her türlü tedbiri alınmış bir yapı; keyifle yaşadığımız hayatımızı güvende tutacak başlıca unsurlardandır.


Ev alacağımız zaman, yaşanılan tedirginliğin başında da bu güven sorunu gelmekte; evet evi beğendik fakat güvenliği nasıl ölçeceğiz veya bunu nasıl anlayabiliriz ? İlk etapta dikkat edilmesi gereken nokta çalıştığınız kurumun referans göstereceği işleri ve güven veren bir geçmişe sahip olması olmalıdır. Son deprem yönetmeliğine uygun düzenlenen planlar, kullanılan materyallerin projeye uygun ve dayanıklı, onaylı malzemelerden seçilmiş olması gibi pek çok etken yapı güvenliğini sağlamak için inşaatlarda önem taşır. Beton sınıfı, kullanılan demirin kalitesi, projeye göre kullanılan güçlendirme çalışmaları gibi unsurların yanında gelişen teknolojiyi takip edilmesi ve bu tekniklerin kullanılması da hayati önem taşır. Çanakkale Kutlu İnşaat yarım asıra dayanan tecrübesiye sizlere sağlam ve güvenilir yapılar sunar.


Bir yapının güvenli olması, yapının oluşum sürecindeki çalışmanın titizliğiyle doğru orantılıdır. Çanakkale Kutlu İnşaat olarak; inşaat sürecinde şantiyelerimizde yapı güvenliği yanında çalışan güvenliğine de fazlasıyla önem vermekteyiz. Son teknoloji teknikleri kullanırken, iş arkadaşlarımızı şantiye kazalarından korumak için her türlü güvenlik tedbirini alarak; her süreçte güvenliği öncelikli tutmaktayız. Güvenlik hassasiyetimiz yalnızca teknik ve çalışma durumlarıyla sınırlı kalmayıp; tüm dünyanın etkilendiği pandemi döneminde de devam etmiştir. İş arkadaşlarımızın sağlığını düşünerek, olası kötü sonuçlarla karşılaşmamak için gereken tedbirleri alıp, çalışma saatlerini ve şantiye görev alanlarını gruplayarak sosyal mesafe, hijyen ve maskenin önemiyle çalışmalarımıza devam ettik. Aşı çalışmalarının hızlanmasıyla güzel günleri gördüğümüz bu dönemde sosyal mesafe, hijyen ve maske kurallarına uymaya devam ederek; olası kötü durumlarla karşılaşma riskimizi azaltmaktayız.


Çanakkale Kutlu İnşaat olarak, yarım asıra dayanan tecrübemiz ve Çanakkale’nin gözde inşaat projelerinden oluşan referanslarımızla sizlere güvenli, sağlam yapılar inşa ediyoruz. Kullandığımız tekniklerle yapı güvenliğini sağlarken, son deprem yönetmeliklerine uygun çalışmalarımızla sizlere güvenli bir gelecek sunuyoruz. Dilerseniz bahçeli, dubleks villalardan oluşan Vista Eco Forest projemizde kendi bahçenizin keyfini şehirden uzaklaşmadan doğanın içinde çıkarın; dilerseniz boğaz manzaralı Vista Premium Apart projemizin sizlere sunduğu otel konforundaki hayatın tadını çıkarın.32 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page