top of page
  • Yazarın fotoğrafıElif Karamehmet

Hayatta Ne İstediğinizi Bulun
Özellikle pandeminin etkisiyle son zamanlarda sıkça hayatımızda değişiklikler yapmayı düşünüyoruz. Kısıtlamalar, sokağa çıkma yasakları derken metropollerde apartman dairelerinin içerisine tıkıştığımızı farkederek; hepimiz bahçeli ev özlemine kapıldık. Bazılarımız küçük sahil kasabasında sakin bir hayat düşlerken, bazılarımız bahçeli müstakil bir ev hayalleri kuruyor, kimimiz ise şehrin içerisinde doğayla iç içe yaşayabileceği imkanları arıyor. Hep kötüleyerek bahsettiğimiz pandemi bir yandan da hayatın akışında isteklerimi, önem sıramızı bize hatırlatarak kısmen bir iyilik yapmış durumda. Hayattan ne istediğimiz yanında nasıl bir ev istediğimizde en büyük sorulardan biri. Peki ideal evimizi nasıl seçeceğiz ?


Önceliklerinizi Belirleyin


Nasıl bir evim olmalı sorusunun, bir sürü cevabı olabilir. Sizin cevabınızın ne olduğu önemli. Herkesin önceliği ve ihtiyaçları farklı bu sebeple bu konuda kafa karıştırıcı pek çok fikre maruz kalabilirsiniz. Tabii ki önerileri dinleyin ama öncelik siz olun. Önce kendinize nasıl bir hayat ve ev istediğinizi sorun. Belki işinize yakın sosyal donatılara sahip site hayatı sizi etkiler; belki de daha huzurlu doğanın içerisinde sakin bir hayat.


Daha Sonra Dikkat Etmeniz Gerekenler


Hayalinizdeki evin nasıl olması gerektiğini ve nasıl bir ev istediğinizi belirlediniz. Bütçe planlanması yapıldı, tüm hazırlılar tamam. Peki şimdi seçim aşamasında ne yapmanız gerekir? Öncelikle gayrimenkul yatırımınızı güvenilir araçlardan temin etmeniz size büyük kolaylık sağlayacaktır. İnşaat sürecine katılabileceğiniz projeler, evinizin yapım sürecinde dahil olup, zevkinize göre değişiklikleri talep edebilmenizi sağlayacaktır. Deprem konusunda son yönetmeliklere uygun yapıları tercih etmeniz gerektiğini üstüne basa basa hatırlatmak isteriz.


Çanakkale Kutlu İnşaat’ın devam eden projelerini incelemek ve size en uygun evi belirlemek için sitemizi ziyaret edin!4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page