top of page
  • Yazarın fotoğrafıElif Karamehmet

Yalnızca Bir Ev Değil Bir Yaşam Alanı AlınPandemi şartalarında gördük ki ev dediğimiz yalnızca bizim barınma ihtiyacımızı karşılayan dört duvardan ibaret bir kavram değil. Dört duvarımızı yuvalaştırmak ve içinde kendimizi iyi hissedeceğimiz alanlara sahip olmak sağlığımız için yaşamsal bir önem taşıyor. Duvarları sağlam, mimarisi iyi, depreme dayanıklı bir konuta sahip olmak sosyal varlıklar olan biz insanlara çoğu zaman yetmiyor.


Eski çağlarda ya da çok eskiye gitmeden yakın eskilerde müstakil, bahçeli mahalle içi evlerimiz bize; komşu, mahalle arkadaşları ve mahalle esnafı gibi sosyalleşecek kişileri de beraberinde sunduğundan herhangi bir yetersizlik hissetmezken; şimdinin getirileri lüks görünen apartman dairelerine tıkılmış yalnız insanlar haline çeviriyor bizi. Bu nedenle yatırımımızı yaparken teknik konulardan sonra ilk dikkat etmemiz gereken nokta sosyal donatılar ve bize bir yaşam alanı sunuyor oluşu.


Modern yapılarda sosyal donatılar oldukça ihmal ediliyor, fazladan birkaç daire yapılabilirken sosyal aktivite alanı yapmak pek karlı gelmiyor inşaat şirketlerine. Fakat bu sosyal varlıklar olan insanları oldukça etkileyen bir sorun haline geliyor. Bu nedenle gayrimenkul yatırımınızı yaparken projede bakmanız gereken önemli noktalardan biri de sosyal donatılar ve yaşam alanlarının zenginliği oluyor. Peki nedir bu yaşam alanları ve sosyal donatılar ?


Sosyal Donatılarla Zenginleştirilmiş Projeler


Öncelikle sosyal donatılar kısmını ele alalım. İçinize sinen, kaliteli ve sağlam yapılandırılmış bir gayrimenkulün sizi mutlu edecek ve hızlıca hizmet alabileceğiniz çeşitli donatılara sahip olması gerekir. Alışverişinizi yapabileceğiniz bir marketi, arkadaşlarınız ve ailenizle zaman geçirebileceğiniz havuzu veya ortak alanları gibi. Bunlar evinizde yaşayacağınız konforu arttıracak ve pandamı döneminde öğrendiğimiz olağanüstü evde kalma zorunluluklarında hayatınızı kolaylaştıracak unsurlar olacaktır. Bunun yanında, yeşil alanı, restoranı, kuaförü, spor salonu gibi ihtiyaçlarınızı geniş ölçüde karşılayacak yaşam alanlarına sahip olması hem size daha işlevsel bir hayat yaşatacak hem de gayrimenkul yatırımınızın getirisi arttıracak önemli noktalar olacaktır.


Belki tercihiniz gösterişli bir apartman dairesi belki de bahçeli müstakil bir villa olacak, seçiminiz her ne olursa olsun sosyal donatılar ve yaşam alanlarıyla zenginleştirilmiş projeler size her zaman artı değer olarak dönüş sağlayacaktır.


Aileniz ve arkadaş çevrenizle beraber keyifli zaman geçirmenize olanak tanıyan emlak projeleri kompleks donatıları ile ihtiyaçlarınızı karşılayacak; size hem zaman, hem de yatırımınızın değerini katlayarak para kazandıracaktır.


Gayrimenkul yatırımlarınızda size katkısı olacak inşaat projelerini detaylı inceleyebilmek için sitemizde, projeler bölümünü inceleyebilirsiniz.7 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page