top of page
  • Yazarın fotoğrafıElif Karamehmet

Assos Bölgesi İnşaat Yasağı
Yaz sezonunda bölgedeki turizm faaliyetlerinin artması sebebiyle Çanakkale İl Genel Meclisi, Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliğinin 23. Maddesinin f fıkrasında “tatil beldelerinde ve turistik alanlarda gerçekleştirilen tüm şantiye faaliyetleri, Büyükşehir belediyesi ve/veya il, ilçe belediyesinin kararı doğrultusunda hafta sonları veya birkaç ay süre ile tamamen durdurulabilir” hükmünde belirtildiği üzere; 15 Haziran - 02 Eylül tarihleri arasında, Ayvacık İlçesinin Behram (Assos), Yeşilyurt, Adatepe, Babakale ve Gelibolu İlçesinin Burhanlı Köylerinin meskun mahallerinde, deniz kenarlarında yapılaşma olan ve yapılaşmaya açık bölgelerinde, Ayvacık İlçesinin Büyükhusun, Kozlu, Sazlı, Kayalar, Ahmetçe, Arıklı, Nusratlı, Bektaş, Koyunevi, Bademli ve Gelibolu İlçesinin Adilhan, Demirtepe, Fındıklı, Güneyli, Kocaçeşme, Koruköy, Ocaklı ve Sütlüce Köylerinin deniz kenarlarında yapılaşma olan ve yapılaşmaya açık bölgelerinde her sene olduğu gibi bu sene de inşaat yasağı ilan etti.


Bina içi ve bina dışı tüm inşaat faaliyetlerini engelleyen Çanakkale inşaat yasağı turizm sezonunun bitimiyle sona erecek.


Lansmanı bu yılın başında yapılan, sizlere Assos’ta benzersiz bir yaşam deneyimi sunmayı hedefleyen, Çanakkale Kutlu İnşaat firmasının en yeni projesi Vista Premium Assos projesi de uygulanan bu yasaklar neticesinde bölgedeki çalışmalarını 5 Eylül 2022 tarihine kadar durdurmuştur. Yasakların bitimiyle planlanan çalışmalar tekrar başlayacaktır.

Sivrice Koyu ve Sokakağzı Plajı ile arasında yalnızca 300 metre bulunan, Assos denizini ayaklarınızın altına seren benzersiz villa projemiz Vista Premium Assos ile ilgili detaylı bilgi için websitemizin Projeler sayfasına göz atın.110 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page